OHLÉDNUTÍ ZA AKADEMIÍ

2. června 2010 v 19:38 | Drak |  Kulturní akce
ŠKOLA
AKADEMIE ZÁKLADNÍ ŠKOLY KATOVICE
         Ve čtvrtek 27.května se v Kulturním domě v Katovicích uskutečnila školní akademie k 50. výročí otevření nové školní budovy. Žáci jednotlivých tříd společně s vyučujícími připravili pro rodiče pestré pásmo scének, písniček a tancování v programu nazvaném: O Zlatého kunu.
         Vystoupení se započalo o 16.hodině odpolední v sále, který byl doslova nacpaný k prasknutí. Program uváděly tři žákyně ze sedmé třídy, jež postupně zvaly na pódium žáky jednotlivých tříd. Prvňáčci připomněli oblíbený film Páni kluci, druháci nás zavedli na školní zdravotní prohlídku a třeťáci se roztančili v rytmu populární písně - Pátá. Za rockové hymny skupiny Queen nastoupila čtvrtá třída, aby to rozjela v úderném rytmu Kabátů…. S pátou třídou přišlo příjemné uklidnění, v hodině přírodopisu jsme se vydali na louku nejen chytat motýlka. Zatímco šestá třída nám předvedla, jak dobré je umět německy, třída sedmá nás rovnou provedla letem celým světem. A když při pracovním vyučování učila přísná paní učitelka osmáky plést, těšilo se snad i publikum s nimi společně na zvonění - to pak dívky předvedly, jak že se řádí a tancuje o školní přestávce. A najednou tu byl čas pro ty nejstarší - žáky 9.třídy. Ti nám ukázali, jak to chodí v ZŠ Zombielandu…
Nejprve zazněly první tóny skladby Thriller od M.Jacksona , a pak na jeviště ze svých hrobů vylezly odporné zombie, aby nám předvedly
svůj Danse Macabre. Na úplný závěr vystoupili vyučující s ódou na školu, následně Zlatý kuna - pan školník - přivezl obrovský dort, pan ředitel zapálil svíčku, pronesl závěrečnou řeč, a pak si všichni společně zazpívali Narozeninovou. Ještě je třeba dodat, že mezi jednotlivými třídami vystoupili také kouzelníci s báječným omlazovacím kouzlem, mažoretky a malý harmonikář.
         U vstupu bylo možné zakoupit dárky vyrobené žáky a almanach školy. Akademie se povedla, nyní ještě školu čeká den otevřených dveří v pátek 4.června. Tím se oslavy výročí uzavřou. A abych nakonec nezapomněl. Kdo že vyhrál Zlatého kunu? Přece všichni, co se na akademii podíleli….

Robert Kostěnec, Jolana Novotná

AKADEMIE
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama