Červen 2010


VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ

7. června 2010 v 20:22 | Drak |  Fotografie
V přízemí školy je výstava fotografií, která připomíná začátky života naší budovy, ty, co do ní chodili, i dobu nedávno minulou.

VÝSTAVA

OHLÉDNUTÍ ZA AKADEMIÍ

2. června 2010 v 19:38 | Drak |  Kulturní akce
ŠKOLA
AKADEMIE ZÁKLADNÍ ŠKOLY KATOVICE
         Ve čtvrtek 27.května se v Kulturním domě v Katovicích uskutečnila školní akademie k 50. výročí otevření nové školní budovy. Žáci jednotlivých tříd společně s vyučujícími připravili pro rodiče pestré pásmo scének, písniček a tancování v programu nazvaném: O Zlatého kunu.
         Vystoupení se započalo o 16.hodině odpolední v sále, který byl doslova nacpaný k prasknutí. Program uváděly tři žákyně ze sedmé třídy, jež postupně zvaly na pódium žáky jednotlivých tříd. Prvňáčci připomněli oblíbený film Páni kluci, druháci nás zavedli na školní zdravotní prohlídku a třeťáci se roztančili v rytmu populární písně - Pátá. Za rockové hymny skupiny Queen nastoupila čtvrtá třída, aby to rozjela v úderném rytmu Kabátů…. S pátou třídou přišlo příjemné uklidnění, v hodině přírodopisu jsme se vydali na louku nejen chytat motýlka. Zatímco šestá třída nám předvedla, jak dobré je umět německy, třída sedmá nás rovnou provedla letem celým světem. A když při pracovním vyučování učila přísná paní učitelka osmáky plést, těšilo se snad i publikum s nimi společně na zvonění - to pak dívky předvedly, jak že se řádí a tancuje o školní přestávce. A najednou tu byl čas pro ty nejstarší - žáky 9.třídy. Ti nám ukázali, jak to chodí v ZŠ Zombielandu…
Nejprve zazněly první tóny skladby Thriller od M.Jacksona , a pak na jeviště ze svých hrobů vylezly odporné zombie, aby nám předvedly
svůj Danse Macabre. Na úplný závěr vystoupili vyučující s ódou na školu, následně Zlatý kuna - pan školník - přivezl obrovský dort, pan ředitel zapálil svíčku, pronesl závěrečnou řeč, a pak si všichni společně zazpívali Narozeninovou. Ještě je třeba dodat, že mezi jednotlivými třídami vystoupili také kouzelníci s báječným omlazovacím kouzlem, mažoretky a malý harmonikář.
         U vstupu bylo možné zakoupit dárky vyrobené žáky a almanach školy. Akademie se povedla, nyní ještě školu čeká den otevřených dveří v pátek 4.června. Tím se oslavy výročí uzavřou. A abych nakonec nezapomněl. Kdo že vyhrál Zlatého kunu? Přece všichni, co se na akademii podíleli….

Robert Kostěnec, Jolana Novotná

AKADEMIE

ALMANACH

1. června 2010 v 17:53 | Drak |  Činnosti
ALMANACH

MAKETA ŠKOLY

1. června 2010 v 17:47 | JINDŘICH HAIS |  Činnosti
Žáci 9.ročníku společně s panem učitelem J.Haisem vytvořili v hodinách pracovních činností maketu naší školy v měřítku 1:60.

MAKETA ŠKOLY
MAKETA ŠKOLY
MAKETA ŠKOLY
MAKETA ŠKOLY


NAŠE ŠKOLA

1. června 2010 v 17:37 | Olga Kopecká |  Výtvarné činnosti
5.TŘÍDA
5.TŘÍDA
5.TŘÍDA