KOLÁŘOVA KNIHOVNA - K.H.MÁCHA - 7.TŘÍDA

17. března 2010 v 18:56 | Drak |  Kulturní akce
Letos / 16.11./ uplyne 200 let od narození velkého českého básníka - zakladatele moderní poesie, spisovatele, kreslíře, snílka, buřiče - bouřliváka a romantika Karla Hynka Máchy. A právě o něm si připravila zajímavé povídání paní knihovnice, Milena Novotná, pro žáky 7.ročníku.
O životě a díle vyprávěla zasvěceně a žáci ji příležitostně doplňovali. Krom toho si ale připravili nastudování částí stěžejního básníkova díla - Máje, které pak postupně přednášeli, a tak pomáhali sestavit složitou mozaiku Máchy člověka - básníka - romantika. Beseda byla doplněna krátkými ukázkami z díla autora i ilustracemi Jana Zrzavého.
Nejvíce prostoru bylo v závěru věnováno vrcholu Máchova díla - Máji. Žáci si též vyslechli část básně v přednesu vynikajícího herce J.Třísky. Zejména procítěná recitace 1.intermezza se sborem duchů je mrazivá a strhující… Bohužel, někdy by se nemělo v nejlepším přestávat, leč nenápadně jsem musel paní knihovnici upozornit, že vyhrazený čas dvou vyučovacích hodin se naplnil. Odcházeli jsme s pocitem smíšeným - kolik nového zaznělo, ale kolik zůstalo nevysloveného. Jakoby tajemný život Máchův i dílo jeho neměly být poznány zcela, jako by mělo zůstat cosi skryto….
Neradi, ale s vědomím , že něco z Máchy jsme přece jen odhalili, odcházeli jsme zpět do školy na druhém konci obce….

PANÍ KNIHOVNICE
7.TŘÍDA
7.TŘÍDA
7.TŘÍDA
7.TŘÍDA
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama