VĚŠTBA - MICHAELA ŠÍDLOVÁ

10. února 2010 v 17:13 | Drak |  Slohové práce a poezie
VĚŠTĚNÍ
BUDOUCNOSTI
Z KŘIŠŤÁLOVÉ
KOULE

Bylo 27. září 2009 a ve Strakonicích byla Václavská pouť. Jela jsem se tam podívat a těšila se na kolotoče. K těm se procházelo ulicí plnou stánků, a na jejím konci stál podivný stan. Visela na něm cedule
"Chceš znát svou budoucnost? Tak vstup! " Chvíli jsem váhala, protože takovým věcem nevěřím, ale nakonec jsem neodolala a vešla.
Po vstupu do něj mě začalo mrazit v zádech a měla jsem takový divný pocit. Uvnitř seděla starší žena a před ní na stole, na vyšívaném polštářku, ležela křišťálová koule. Žena mě pobídla, abych si sedla a ruce položila na kouli. Ona dala ruce na mé a na jednou to začalo.
V kouli se objevila naše škola, která byla vlastně úplně jiná. Místo učitelů tam byli roboti, místo tabule velký dotykový display a každý žák měl na lavici před sebou notebook, žádné učebnice a sešity. Display měl datum 27. září 2109 a zpráva o exkurzi na Mars. Vedle moderně zařízené tělocvičny byl bazén a ve školní jídelně bylo jídlo podávané formou ,, Švédských stolů." Každý si vybral jídlo jaké chtěl. Na střeše školy byly solární panely, které pokryly veškerou spotřebu elektrické energie. Vedle budovy byla malá zoo zahrada. Každá třída měla na starosti jeden druh zvířat.
Noviny byly pouze v elektronické podobě a napsané zprávy byly jen pozitivní. Všude na světě už dávno skončily války, v zemích, kde dříve lidé umírali hlady, již měli, jídla dost a na nemoci se již neumíralo, protože vědci objevili léky na všechny zákeřné choroby.


Najednou byla koule zase křišťálově průzračná. Žena se na mě usmála a rozloučila se se mnou. Šla jsem tedy na kolotoče, kde jsem potkala kamarádky, a o všem jsem jim vyprávěla. Chtěly to také vyzkoušet, tak jsme šly na místo, kde stan stál, ale jako by se do země propadl a nikdy na tomto místě nebyl.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama