POZOR NA UPÍRY!

22. února 2010 v 18:18 | Vanda Fouňová - 7.třída |  Slohové práce a poezie


Opět je úplněk, měsíc bíle září na obloze a všechno venku vrhá dlouhé stíny. Za takových nocí mě chodí navštěvovat Magiera z knihy Zloděj životů od manželů Hendových. Magiera je dhampir. Její otec byl upír a matka člověk. Magiera má dlouhé černé vlasy, bledou kůži a zářivě černé oči. Na sobě stále nosí černou koženou zbroj, hnědé kalhoty a dlouhé černé kozačky .Na krku jí visí pár talismanů a po boku má meč po svém otci. Magieru stále doprovází Čap, pes který je ve skutečnosti stvoření z jiné doby.
Když jsme se s Magierou přivítaly, povídala: ,, Musíme hned vyrazit,máme hodně práce. V městečku Bela zavraždili dceru starosty a mám podezření, že to byli upíři." Čap běžel před námi a ukazoval cestu. Asi za hodinu jsme stály před starostovým domem: ,,Tady se to stalo." Zastavila se Magiera u dveří do domu. Zavřela oči a já věděla, co přijde.Vrátí se myšlenkami v čase do chvíle, kdy starostova dcera zemřela. Bylo to tak. Najednou Magiera otevřela oči a přistoupila ke dveřím, jako by na někoho čekala. Nyní vypadala, že s někým mluví, ale najednou se její chování změnilo. Jakoby neviditelnou bytost chytila za ústa a za ruce. Sklonila hlavu a já hrůzou nedýchala. Protáhly se jí zuby a vypadalo to, že se své oběti zakousla do krku. Vtom se Magiera probrala. Chvíli lapala po dechu a pomalu se probírala.,,Byl to upír, ale někdo, koho oběť znala.Vím, kdo nám poradí. Musíme do stoky!"
Bylo chladno a na město se snášela houstnoucí mlha. Já a Magiera jsme běžely temnými uličkami. Skrz mlhu už nebylo vidět ani na krok a z každého kouta uličky se ozývaly podivné zvuky.Vtom na mě ze zadu něco dopadlo. Byl to Čap a přimáčkl mne svým tělem k zemi. I Magiera se přikrčila. Až nyní jsme uslyšely kroky, které se blížily. Byl to vysoký muž v černém plášti a klobouku. Prošel nedaleko od nás a zmizel v mlze nedaleko stoky. Zhluboka jsem si oddechla. Magiera se otočila zpět a povídá: ,,To byl on. Cítím, že je to náš vrah. Odvedu tě domů. Dnes je v ulicích moc nebezpečná noc pro člověka. Víme, kde ho hledat. Přijdu si pro něj zítra, ale půjdu raději sama. Já vím,jak se ubránit upírům. Nemohu ještě v boji chránit tebe, je to moc nebezpečné."
Byla jsem docela ráda, že to řekla, protože jsem se opravdu bála. Přece jenom nejsem zvyklá na boj s upíry. Znám jenom česnek a stříbrný bodec, ale myslím, že v tomto případě by mi to moc platné nebylo.
Magiera se se mnou rozloučila, já jí popřála hodně štěstí a ona slíbila, že mi přijde říct, jak to dopadlo. Čap vesele zaštěkal a oba zmizeli ve tmě. Doufám, že se s oběma brzy uvidím.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama