DOBRODRUŽSTVÍ S KARKULKOU

21. února 2010 v 18:25 | MICHAELA NOVÁKOVÁ - 7.TŘÍDA |  Slohové práce a poezie
Jednoho dne jsem se vydala do lesa na houby.Vzala jsem si košíček a vyrazila.V lese bylo plno hub,a tak jsem si ani nevšimla,že jsem se ocitla v místech,kde to vůbec neznám.
Chtěla jsem se vrátit, ale nevěděla jsem, kudy se mám dát. A tak jsem si sedla na pařez a vyndala svačinu.Vtom jsem zaslechla,jak si někdo prozpěvuje. Popadla jsem košíček a šla za hlasem. Koukám a ona to Červená karkulka. "Ahoj,kam jdeš? " zeptala jsem se. " Ale, jdu k babičce, má dneska narozeniny a já jí nesu bábovku a víno. A co tady děláš ty? " "Šla jsem na houby a přitom sbírání jsem se ztratila". Karkulka mi nabídla, abych šla s ní k babičce, ta mi poradí, jak se dostanu domů. Tak jsme šli. Po cestě jsem si povídali o všem možném, když tu, nám do cesty skočil vlk. A hned se ptal: "Kam jdete, holky? " "K babičce, "odpověděla Karkulka. Dali jsme se s vlkem do řeči a zjistili, že má taky namířeno k babičce, ale že si musí cestou ještě něco zařídit.
Konečně jsme došli k babičce. Zazvonili jsem, ale nikdo neotvíral. Karkulka si vzpomněla, že má klíče, a tak jsem si odemkli. Babička ležela v posteli a ani se nehnula. Karkulka šla k ní a ptala se jí, jak se má, ale babička neodpovídala. Najednou otevřela oči a vycenila zuby. Strašně jsem se lekli a chtěli utéct, nebyla to babička, ale vlk. Karkulka se schovala pod stůl a já do skříně.Ale vlk nás našel obě a sežral nás. V jeho břichu jsme se sešly s babičkou.
Najednou se ozvaly rány a my poznaly hlas myslivce. Vlk padnul k zemi. Myslivec vzal nůž a rozpáral vlkovi břicho. Vylezli jsme ven a poděkovali za záchranu. "A co bude s vlkem? " zeptala jsem se myslivce. "Vezmu ho k nám do muzea. "
Babička nám všem nabídla bábovku a čaj. Protože se začalo stmívat, musela jsem se rozloučit. Ještě mi poradili, kudy to bude nejblíže domů. A tak jsem se šťastně vrátila domů.
Michaela Nováková
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama